Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?
Zapewne nie jedna z Was zastanawiała się nad zrobieniem sesji zdjęciowej. Nie jedna z Was jednak obawia się takiej sesji. Powód jest zazwyczaj ten sam, strach przed tym jak wyjdziemy na zdjęciach, kompleksy na temat wyglądu czy figury.Która z nas nie ma kompleksów? Żadna.
Wierzcie mi, nawet modelki mają cellulit, problemową cerę czy boczki na brzuchu. Nikt nie jest idealny.

Dlaczego w takim razie dziewczyny na zdjęciach wyglądają tak pięknie?
Przede wszystkim jest to zasługa fotografa. Ustawienia światła, uchwycenie figury w korzystny sposób. Ukrycie niedoskonałości. Nie ukrywajmy, że także retusz, ale ten umiejętny. Czyli nie efekt plastikowej lalki, tyko delikatne usunięcie przebarwień czy cieni przed oczami. Warto wybrać fotografa, którego zdjęcia nam się podobają i mu zaufać.

Jak przygotować się do sesji?
Przeszukać szafę i przygotować najlepsze ubrania jakie macie i w jakich chciałybyście mieć zdjęcia. Jeśli sesja ma być w bieliźnie to zabrać ją ze sobą. Najlepiej minimum 2 komplety. Warto także mieć ze sobą czyste buty. Szpilki lub inne, które są w Waszym stylu.

Makijaż przed sesją.
Jest bardzo istotny. Jeśli sama się na co dzień malujesz, polecam oprócz pomalowania rzęs, także pomalować powieki, lub zrobić kreskę. Pamiętajmy, że aparat „zabiera” część makijażu. Ważne jest także, aby skóra się nie świeciła tam gdzie nie powinna. Jeżeli nie potrafisz się sama pomalować to warto skorzystać z usług makijażystki, która wie jak malować do sesji.
Zadbaj też o skórę. Aby skóra miała ładny i zdrowy odcień, przed sesją zrób peeling i nawilż balsamem lub olejkiem.

Jeśli marzy Wam się sesja w jakimś konkretnym klimacie proszę klientki aby podesłały mi zdjęcia- inspiracje, abym lepiej przygotowała się do pracy i wiedziała czego ode mnie oczekuje modelka.

Kiedy już jesteście w umówionym miejscu miejcie ze sobą koniecznie dobry humor i uśmiech 🙂 Zostawcie w domu stres i niepewność. Nie ma się czego bać. Każdy fotograf wie co robić i z pewnością Wam powie jak macie pozować 🙂

Jeśli masz jakieś pytania, napisz – paulinastanulafoto@gmail.com

weronika12